EVKA MIKLÚŠKOVÁ - Špecialista na redukciu hmnotnosti pre ŽENY - miluj svoje telo a chudni bez jojo efektu

4 RADIKÁLNE FAKTORY, KTORÉ OVPLYVŇUJÚ NAŠE ZDRAVIE, VITALITU A ENERGIU

4 RADIKÁLNE FAKTORY, KTORÉ OVPLYVŇUJÚ NAŠE ZDRAVIE, VITALITU A ENERGIU

Keby som sa začala pýtať ľudí na ulici, či chcú byť, zdravý, vitálny a fit tak na 99,9% by povedali jasné že ÁNO. Ani by nerozmýšľali nad odpoveďou, určite mi dáte za pravdu. Ale keby som sa opýtala. A čo pre to robíte, aby ste boli zdravý, vitálny, fit a v dobrej kondícii? Tak to by už museli veeeeľmi dlho hľadať odpovede, ak by vôbec nejaké našli. Práve preto sa dnes pobavíme na tému. Aké faktory ovplyvňujú naše zdravie.

DOKÁŽEME OVPLYVNIŤ NAŠE ZDRAVIE ?

Bohužiaľ v dnešnej dobe, väčšina ľudí verí, že nedokáže ovplyvniť svoje zdravie a celkovú vitalitu,  budú sa sťažovať, čo všetko ich boli a ako nevládzu a povedia si  však ja už mám na to roky, alebo najväčší BONUS ja to mám dedične. Aj moja mama, otec, strýko, bratranec z ľavého kolena bol obézny a mal vysoký cholesterol a vysoký krvný tlak. Tak preto mám aj ja a je to tak !!!!

 

STOP !!!

Je najvyšší čas, aby ste svoj pohľad na zdravie zmenili a jasne pochopili, že naše zdravie neovplyvňujú v najväčšej miere faktory, ktoré sú mimo našu kontrolu, ale že naše zdravie v najväčšej miere ovplyvňujeme my sami. Čím? Návykmi, ktoré dennodenne opakujeme.

 

CHCETE ŽIŤ DLHO A VITÁLNE ?

Každý človek môže žiť tak dlho, ako chce, ale len máloktorý chce. Všetci by sme chceli žiť dlho, ale len niektorí sme schopní preto niečo urobiť. Záleži od vás aký život si vyberiete, či v zdraví alebo chorobe.

Vedci sa domnievajú, že ľudský organizmus  je stavaný na 120 – 130 rokov života a fakt, že tak dlho nežijeme, je dôsledkom chýb, ktorých sa v priebehu života dopúšťame. Ročne ubúda človeku 1,5% životnej energie.

 

AKÉ FAKTORY OVPLYVŇUJÚ NAŠE ZDRAVIE ?

10 % NÁŠHO ZDRAVIA MÔŽE OVPLYVNIŤ LEKÁRSKA STAROSTLIVOSŤ

 

Teraz ste určite prekvapený týmto nízkym číslom, ale je to tak len 10% dokáže lekárska starostlivosť ovplyvniť naše zdravie. Bohužial existujú choroby, ktoré nadobúdajú„ epidemický charakter“

Sú to najmä srdcovo a nádorové ochorenia, ktoré sa zvyšujú každý rokom. Ani najlepší odborníci z celého sveta nedokážu vyliečiť následky dlhoročných nezdravých návykov v našom tele.

 

20 % NÁŠHO ZDRAVIA MÔŽE OVPLYVNIŤ EKOLÓGIA

Vieme že voda, vzduch a pôda sú znečistené. Vieme tiež, že táto znečistenosť životného prostredia negatívne pôsobí naše zdravie.

Lenže to sú faktory, ktoré nikto z nás nedokáže sám ovplyvniť, alebo  rýchlo dať do poriadku.

Tak práve preto sa treba zameriavať na faktory ktoré ako jednotlivec dokážeme ovplyvniť. 

 

20 % NÁŠHO ZDRAVIA MÔŽE OVPLYVŇUJE GENETIKA

Tu patria faktory ako:

  •   vek
  •   dedičnosť
  •   prekonané ochorenia

Tieto faktory dokážeme len veľmi ťažko ovplyvniť, alebo zmeniť.

 

50 – 70 % NÁŠHO ZDRAVIA OVPLYVŇUJE ŠTÝL NÁŠHO ŽIVOTA..

50 – 70 % NÁŠHO ZDRAVIA OVPLYVŇUJE ŠTÝL NÁŠHO ŽIVOTA..

Toto percento jasne hovorí o tom, že len a len  my sami,  môžeme svoje zdravie významne veľkým percentom ovplyvniť. Sme to my sami , ktorí nesieme za svoje zdravie najväčšiu zodpovednosť a mali by sme si to viacej uvedomovať.

 Preto si dávajte pozor:

  • aké máte stravovacie návyky/správna kombinácia potravín
  • aké myšlienky vám vačšinu času bežia hlavou
  • či máte pravidelný pohyb
  • v akom prostredí sa najviac pohybujete
  • ako často a čím hydratujete vaše telo
  • a či si vôbec detoxikujete telo a ako často

SLOVO NA ZÁVER 🙂

Teraz už poznáte faktory, ktoré ovplvyňujú to ako vyzeráme, ako sa cítime koľko máme energie a vitality.

Nečakajte už ani deň a začnite meniť vaše zlé návyky dnes nie zajtra, lebo kvalita nášho zdravotného stavu je najviac ovplyvnená spôsobom nášho života.

PS: Ak sa vám článok páčil dajte LIKE alebo zdieľajte s priateľmi na facebooku.